40. Zlata harmonika Ljubečne je dobila nove zmagovalce

Zlata harmonika Ljubečne

Zlata harmonika Ljubečne Foto: pr

Absolutna prvakinja 40. Zlate harmonike Ljubečne in državna prvakinja 2021 je postala Tina Vrhovnik Kalajžič. Prav tako ja osvojila plaketo Avgusta Stanka za najlepšo izvedbo venčka slovenskih ljudskih pesmi. Njen mentor je Manuel Šavron.

V nedeljo 29.8.2021 se je v Domu krajanov Ljubečna odvilo finale 40. Zlate harmonike Ljubečne – državnega prvenstva v igranju na diatonično harmoniko. Sicer bi 40. Zlata harmonika morala biti izvedena že lani, vendar je bila zaradi Covida-19 prestavljena na letos. Najmlajša tekmovalka je bila s svojimi rosnimi devetimi leti Nika Drofelnik iz Paške vasi, najstarejši udeleženec v kategoriji veteranov Ervin Cmok Zreč pa šteje spoštovanja vrednih 78 let. Strokovni komisiji se je poleg rednih članov Tomaža Gučka in Zmaga Štiha pridružil še Jure Ciber, absolutni zmagovalec Ljubečne 2000 in dobitnik plakete Avgusta Stanka.

Podeljenih je bilo 8 zlatih, 8 srebrnih in 5 bronastih plaket, pri veteranih pa 5 zlatih, 2 srebrni in 1 bronasta medalja.

Rezultati - prva tri mesta po starostnih kategorijah

JUNIORJI (letnik2011 in mlajši) 1. mesto JOŠT PODKRIŽNIK(Braslovče) 2.mesto MIHA PAVLIN (Dolenjske toplice) 3.mesto NIKA DROFELNIK (Paška vas) 1.KATEGORIJA (letnik od 2007 do 2010) 1. mesto GAŠPER ŠTAJNAR (Škofljica) 2.mesto LUKAS GUMILAR (Murska sobota) 3.mesto

GREGOR LIKEB (Šmartno ob Paki) 2.KATEGORIJA (letnik od 1996 do 2006) 1. mesto

TINA VRHOVNIK KALAJŽIČ(Ravne na Koroškem) 2.mesto TJAŠA LESJAK (Črnova, Velenje) 3.mesto TOMAŽ OCVIRK (Podkraj pri Velenju)

GLAVNE NAGRADE:

Absolutna zmagovalka 40.Zlate harmonike Ljubečne – državna prvakinja TINA VRHOVNIK KALAJŽIČ iz Raven na Koroškem

Dobitnik plakete Avgusta Stanka (za najboljši venček ljudskih):

TINA VRHOVNIK KALAJŽIČ iz Raven na Koroškem.

Naj godec veteran:

Stane Makovec iz Kamnika pod Krimom

Zmagovalec po mnenju občinstva:

Nagrada občinstva letos ni bila podeljena, ker smo se izogibali preveliki gneči ljudi. Tekmovanje je bilo izvedeno s pogoji PCT in prav s tem namenom razdeljeno na 4 sklope (po starostnih kategorijah). Vsi tekmovalci so bili zelo dobri, najmočnejša konkurenca je bila v 2. starostni kategoriji, komisijo pa je najbolj navdušila Tina Vrhovnik Kalajžič prav zaradi neverjetnega občutka pri igranju in lastne priredbe venčka ljudskih. Pokal je v roki zmagovalke predal gospod Franci Pliberšek, direktor podjetja MIK Celje, ki je glavni pokrovitelj Zlate harmonike Ljubečne že vrsto let.

Zanimivost letošnjega leta je tudi, da sta Robert Goter in Robert Goličnik zamenjala svoji funkciji. Po šestih letih predsedovanja organizacijskemu odboru je Robert Goter prevzel mesto podpredsednika, Robert Goličnik pa prevzema po novem štiri letni mandat predsednika OO ZHL.

Obvezne skladbe za finale 40. Zlate harmonike Ljubečne so bile:
1. kategorija - Razigrani prsti (S.V.Avsenik, arr. Klemen Leben)
2. kategorija - Zaplešite z nami (F.Mihelič)
3. kategorija - Najlepši spomin (B.Klavžar)
4. kategorija - Oja, zmeraj vesel - Avgust Stanko

Kot najmlajša tekmovalka na državnem tekmovanju zlata harmonika Ljubečne, je Nika Drofelnik dosegla srebrno plaketo in 3. mesto v skupini junior. Njen mentor je Robert Goličnik.

Med veterani je slavil Stane Makovec, strokovno komisijo pa so sestavljali: Tomaž Guček, Jure Ciber in Zmago Štih.

Iskrene čestitke Tini, ter vsem ostalim tekmovalcem za odlične rezultate!